Skip to content
Gyors rendelésszállítás
2013 óta a piacon
Több ezer pozitív vélemény
30 napos visszaküldés
Galaxy S26 FE vs S25 FE: mi valójában megváltozott?
2026. szeptember 2.15 perc olvasás

Galaxy S26 FE vs S25 FE: mi valójában megváltozott?

Galaxy S26 FE vs S25 FE: azonos kijelző, kamerák és akkumulátor, újabb processzor és lassabb USB-port. Nézd meg a teljes összehasonlítást és a kiegészítőket mindkét modellhez.

A Galaxy S26 FE és S25 FE összehasonlításakor a különbségek három dologra redukálódnak: Exynos 2500 processzor a 2400 helyett, One UI 9 rendszer a One UI 8 helyett és USB port, amely visszakerült a 2.0 verzióra. A kijelző, mindhárom kamera, a szelfi és a 4 900 mAh-s akkumulátor azonosak.

A S26 FE bemutatója 2026. augusztus 27-én történt, az értékesítés pedig szeptember 4-én indul.

Ha a két telefont egymás mellé állítod, nem tudod megkülönböztetni őket anélkül, hogy belepillantanál a beállításokba. A Samsung szinte az összes hardvert átvitte az előző évről, és megemelte az árat.

Az alábbiakban a két modell teljes táblázata, a silicon-carbon akkumulátorral kapcsolatos keringő pletyka tisztázása, amelyet még a specifikációs táblázatok is ismételnek, valamint egy szakasz a kiegészítőkről: mi illik melyik modellhez és miért nem illik az S25 FE tok az S26 FE-re.

Mikor jelent meg melyik modell

Mindkét telefon ugyanabban az évben debütált, alig tizenkét hónap elteltével. A Galaxy S25 FE bemutatója és az értékesítés kezdete ugyanazon a napon történt, míg a S26 FE egy hét szünetet kapott a kettő között.

Esemény Galaxy S25 FE Galaxy S26 FE
Bemutató (bejelentés) 2025. szeptember 4. 2026. augusztus 27.
Értékesítés kezdete 2025. szeptember 4. 2026. szeptember 4.
Induló ár (128 GB) 750 EUR 799 EUR
Rendszer induláskor One UI 8, Android 16 One UI 9, Android 17

A Galaxy S26 FE már hivatalos. A Samsung 2026. augusztus 27-én mutatta be, és azonnal közzétette a teljes specifikációt és árakat, így minden adat ebben a cikkben a gyártótól származik, nem pedig szivárgásokból. A telefon 2026. szeptember 4-én kerül a boltokba.

A Samsung S25 FE már egy éve kapható, ami megváltoztatja az egész kalkulációt. Ezt jegyezd meg az ár szekcióhoz, mert itt rejlik a legfontosabb különbség a két modell között.

A két generációhoz tartozó kiegészítők azonnal elérhetők. Nézd meg a Galaxy S26 FE kategóriát →

Galaxy S26 FE vs S25 FE: teljes összehasonlító táblázat

Csak azokat a tételeket emeltük ki, amelyek valóban eltérnek.

Paraméter Galaxy S25 FE Galaxy S26 FE
Processzor Exynos 2400 (4 nm) Exynos 2500 (3 nm)
Grafikus egység Xclipse 940 Xclipse 950
RAM 8 GB 8 GB
Tárhely 128 / 256 / 512 GB, UFS 4.0 128 / 256 / 512 GB, UFS 4.0
Képernyő 6.7″, Dynamic AMOLED 2X 6.7″, Dynamic AMOLED 2X
Felbontás 1080 × 2340 (385 ppi) 1080 × 2340 (385 ppi)
Frissítési gyakoriság 60–120 Hz 60–120 Hz
Csúcsfényerő 1 900 nit 1 900 nit
Üveg Gorilla Glass Victus+ Gorilla Glass Victus+
Fő kamera 50 MP, f/1.8, OIS 50 MP, f/1.8, OIS
Széles látószögű 12 MP, f/2.2, 123° 12 MP, f/2.2, 123°
Távobjektív 8 MP, 3× zoom, OIS 8 MP, 3× zoom, OIS
Selfie 12 MP, f/2.2 12 MP, f/2.2
Videó 8K 30 fps, 4K 120 fps 8K 30 fps, 4K 120 fps
Akkumulátor 4 900 mAh, Li-Ion 4 900 mAh, Li-Ion
Vezetékes töltés 45 W (65% 30 perc alatt) 45 W (69% 30 perc alatt)
Vezeték nélküli töltés 15 W, Qi2 kompatibilis 15 W, Qi2 kompatibilis
Tanúsított töltési ciklusok 2 000 1 200
USB-C port USB 3.2 Gen 1 USB 2.0
Méretek 161.3 × 76.6 × 7.4 mm 161.6 × 76.9 × 7.4 mm
Súly 190 g 193 g
Keret alumínium alumínium
Víz- és porállóság IP68 IP68
Rendszer induláskor One UI 8, Android 16 One UI 9, Android 17
Színek Icyblue, Jetblack, Navy, White Graphite, Pistachio, Blueberry

Kilenc különböző pozíció a huszonötből. Ebből öt a kozmetika (méretek, súly, színek, töltési sebesség, One UI verziószám), kettő visszalépés, a teljesítmény növekedését pedig a processzor és a grafikus egység adja.

Mit nyújt az Exynos 2500 a mindennapi használatban?

Az Exynos 2500 az egyetlen észlelhető változás a mindennapokban. Az egység a második generációs 3 nm GAA folyamatban készült, míg az Exynos 2400 az S25 FE esetében 4 nm-t használt.

A teljesítmény növekedése a Samsung szerint:

  • Kb. 30%-kal gyorsabb processzor (CPU) és grafikus egység (GPU)
  • Kb. 40%-kal gyorsabb NPU egység, amely a Galaxy AI funkciókért felelős
  • Újabb főmag: Cortex-X925 a Cortex-X4 helyett
  • Újabb grafikus egység: Xclipse 950 az Xclipse 940 helyett

Az NPU itt fontosabb, mint amilyennek látszik. Ő számolja a Galaxy AI funkciókat, mint például az összefoglalók, valós idejű fordítások és fénykép feldolgozás. Ha valóban használod a Galaxy AI-t, akkor a legnagyobb különbség az egész összehasonlításban.

Figyelem: A 30% papíron nem jelenti azt, hogy a telefon 30%-kal gyorsabb. Mindkét modell a mindennapi feladatokban, mint a böngészés, közösségi média és fényképezés, gyakorlatilag ugyanúgy működik. A különbség a játékokban és a hosszabb terhelés alatt mutatkozik meg.

A kijelző és a kamerák változatlanok maradtak

Itt nincs miről beszélni, és ez a legfontosabb információ.

A képernyő paraméterei azonosak: 6,7 hüvelyk, Dynamic AMOLED 2X, 1080 × 2340, frissítési gyakoriság 60-tól 120 Hz-ig, deklarált fényerő 1 900 nit, Gorilla Glass Victus+ üveg.

A kamerákészlet azonos, szenzor szenzorra:

  • Fő 50 MP, f/1.8, optikai stabilizálással (OIS)
  • Ultraszéles látószögű 12 MP, f/2.2, látószög 123°
  • Távobjektív 8 MP, 3× optikai zoom, OIS-sel
  • Selfie 12 MP, f/2.2

A videofelvétel is változatlan: 8K 30 fps és 4K 120 fps mindkét modellen.

A szenzorok ugyanazok, de a fényképek egy újabb képfeldolgozó processzoron (ISP) mennek keresztül, így a Samsung enyhén jobb tónusátmenetet ígér sötétben. Ez az egyetlen dolog, ami valóban változik a kamerákban.

Az S26 FE-ben új funkciók vannak: My FanCam (automatikus követés a kiválasztott személyről a képen, korábban csak a hajtogatható modellekben elérhető) és Super Steady szintzár. Ez egy szoftver, amelyet a Samsung a jövőben a régebbi modellekhez is elérhetővé tehet.

Akkumulátor változatlan és nincs silicon-carbon cella

Mindkét telefon 4 900 mAh kapacitású, ugyanazt a 45 W-os vezetékes és 15 W-os vezeték nélküli töltési teljesítményt kínálja.

Terjed a hír, hogy a Samsung S26 FE silicon-carbon akkumulátort kapott. Nem megerősített. A Samsung nem említi ezt a technológiát a hivatalos specifikációban, és a SamMobile egyenesen a hagyományos lítium-ion celláról ír. Néhány adatbázis, köztük a GSMArena azonban Si/C-ként jelöli a cellát.

A gyártótól nincs döntés. Az viszont biztos, hogy a silicon-carbon 2026 júliusában kizárólag a hajtogatható modellekbe került: Galaxy Z Flip 8, Z Fold 8 és Z Fold 8 Ultra.

A tényleges nyereség a munkaidő alatt nem a cellából származik, hanem a 3 nm-es takarékosabb processzorból. A Samsung körülbelül egy órával hosszabb videolejátszást ígér, míg az uniós energia címke 50 óra működést ígér a 42,5 óra helyett az S25 FE-nél, és A osztályt B helyett.

A töltési különbség kozmetikai: 69% 30 perc alatt az 65% helyett az S25 FE-nél. Négy százalékpont.

Rejtett hátrány: az akkumulátor kevesebb ciklust bír ki

Ezt a Samsung nem reklámozza, és közvetlenül az uniós energia címkéből derül ki. Az S26 FE akkumulátora 1 200 töltési ciklusra van tanúsítva, míg az S25 FE 2 000-re. A ciklus egy teljes töltést jelent nulláról száz százalékra; a határérték túllépése után az akkumulátor a kezdeti kapacitásának kevesebb mint 80%-át tartja meg.

Gyakorlatban az 1 200 ciklus még mindig néhány év normál használatot jelent. Érdemes azonban tudni, hogy a hét éves rendszeres támogatás mellett az akkumulátor a tanúsított tartalékát sokkal korábban kimeríti, mint a frissítések.

A teljes 45 W eléréséhez mindkét modellnek ugyanarra a USB Power Delivery (USB PD) töltőre van szüksége, amelynek teljesítménye legalább 45 W. Kiegészítők vásárlásakor nem szükséges megkülönböztetni a generációkat.

USB port: az első lépés visszafelé

A Galaxy S26 FE USB-C portja 2.0 szabványú, míg az S25 FE USB 3.2 Gen 1 volt. Ez a második olyan pont, ahol az újabb modell gyengébben teljesít az elődjénél, a akkumulátor élettartama mellett.

A töltés ugyanolyan gyorsan működik, mert a teljesítmény nem függ az adatátviteli szabvány verziójától. Csak a fájlok átvitele lassabb.

Ennek a különbségnek a mértéke csak a konkrétumoknál válik figyelemre méltóvá. Egy perc 8K videó több száz megabájt, így egy órás anyag több tíz gigabájt. USB 3.2 Gen 1-en néhány perc alatt átmásolhatod, míg USB 2.0-on a telefon sokkal tovább fog a számítógéphez csatlakoztatva maradni.

Ha felhőt használsz vagy vezeték nélkül küldesz képeket, nem fogod észrevenni a különbséget.

Rendszer és frissítések, azaz egy év különbség

A Galaxy S26 FE One UI 9-cel az Android 17-en indul, míg az S25 FE az One UI 8-cal az Android 16-on debütált.

Mindkét generáció ugyanazt a támogatási politikát követi: hét generáció Android és hét év biztonsági javítás. Mivel azonban az S26 FE egy évvel később indul, a támogatása is egy évvel később ér véget.

Ez valódi előny az újabb modell számára, bár a gyakorlatban a 2032-ig támogatott telefon és a 2033-ig támogatott telefon közötti választást jelenti. Az S25 FE így is megkapja az One UI 9-et a frissítésben.

Itt rejlik a valódi különbség a modellek között

Mindkét modell induló árai Európában:

Verzió Galaxy S25 FE induláskor Galaxy S26 FE induláskor
8 GB / 128 GB 750 EUR 799 EUR
8 GB / 256 GB 810 EUR 899 EUR
8 GB / 512 GB 930 EUR 1 099 EUR

A Samsung S26 FE minden memória szinten drágább. A drágulás a kapacitással együtt nő: 49 EUR az alapváltozatnál, 89 EUR a 256 GB-nál és akár 169 EUR az 512 GB-nál.

Viszont van valami más, ami kulcsfontosságú. A Galaxy S25 FE már egy éve a piacon van és jelentősen olcsóbb lett. A valós árcsökkentés a bolttól és a promócióktól függ, de a régebbi modellt ma észrevehetően olcsóbban megvásárolhatod, mint a megjelenés napján, míg az S26 FE most indul a teljes árcédulával.

Kapcsolódik ez a specifikációs táblázathoz: ugyanazt a kijelzőt, ugyanazt a kamerakészletet, ugyanazt az akkumulátort és gyorsabb USB portot kapsz, miközben sokkal kevesebbet fizetsz. A legtöbb ember számára a Galaxy S25 FE ma ésszerűbb vásárlás.

Galaxy S26 FE vs S25 FE: melyiket válaszd?

Válaszd a Galaxy S26 FE-t, ha:

  • Rendszeresen használod a Galaxy AI funkcióit, mert az NPU itt a legtöbbet fejlődött.
  • Játszol és szeretnél néhány évre előre tartalék teljesítményt.
  • Fontos számodra a lehető leghosszabb támogatás, azaz 2033-ig.
  • Hat vagy hét évre vásárolsz telefont, és az árkülönbség eloszlik ezen időszak alatt.

Válaszd a Galaxy S25 FE-t, ha:

  • Azt nézed, hogy az ár-érték arány hogyan alakul. A kijelző, a kamerák és az akkumulátor azonos, és nyilvánvalóan kevesebbet fizetsz.
  • Nagy fájlokat töltesz le kábellel, mert csak ez a modell rendelkezik gyors USB 3.2 Gen 1 porttal.
  • Nem használod annyira intenzíven az AI funkciókat, hogy érezd a gyorsabb NPU-t.

A mi választásunk: a mai árkülönbség mellett a Galaxy S25 FE a legtöbb vásárlónak nyerő. A Galaxy S26 FE akkor van értelme, ha tervezed, hogy a telefont a támogatási időszak végéig megtartod, vagy ha intenzíven használod a Galaxy AI-t.

Ha erősebb modellek iránt érdeklődsz ebből a családból, összehasonlítottuk őket a Galaxy S26 Ultra és S25 Ultra cikkben.

Kiegészítők: illik-e a Galaxy S25 FE tok az S26 FE-hez?

Nem illik és nem érdemes próbálkozni. Ez az első kérdés, ami felmerül a generációváltáskor, és itt a válasz egyértelmű.

A méretkülönbség 0.3 mm magasságban és 0.3 mm szélességben van, és az Android Authority szerint a Samsung enyhén áttervezte a kamera szigetet is. A vastagság azonos (7.4 mm), így a korábbi puha tokot gyakran meg lehet húzni, de:

  • A kamerák kivágásai nem esnek egybe. A megváltozott sziget miatt a lencse egy része el lehet takarva.
  • A gombok nem fedik le a kivágásokat, így a kattintás kényelmetlenné válik.
  • A merev tokok a sarkoknál törnek megpróbáláskor.

A megerősített üvegekkel is hasonló a helyzet. A képátló és a felbontás nem változott, de a 0,3 mm-rel szélesebb előlapi rész miatt az S25 FE üveg nem fogja egyenletesen takarni a képernyőt, és a ragasztó részben a szélekre fog kerülni.

Figyelem: a gyártók az S26 FE-hez dedikált verziókat adtak ki még a telefon értékesítése előtt, így nincs ok a kompromisszumra. Válassz olyan kiegészítőket, amelyek pontosan azzal a modellel vannak leírva, amelyik neked van.

Mágnesek: közös probléma mindkét generáció számára

Sem a Galaxy S25 FE, sem az S26 FE nem rendelkezik beépített mágnesekkel. Mindkettő vezeték nélkül, Qi2 szabványban 15 W teljesítménnyel töltődik, de egyik sem vonzza magához a töltőt vagy a tartót.

Mindkét esetben a megoldás ugyanaz: mágneses gyűrűs tok. Felteszed, és a telefon elkezd ragaszkodni a Qi2 töltőkhöz, mágneses powerbankokhoz, autós tartókhoz és kártyatartó pénztárcákhoz. Ugyanezt a mechanizmust írtuk le az iPhone 16e MagSafe nélkül.

A két modellhez illeszkedő mágneses kiegészítőket a vezeték nélküli töltők és a MagSafe kiegészítők kategóriákban találod.

Kiegészítők a Galaxy S26 FE-hez

A tokok és üvegek az új modellhez már a telefon boltba kerülése előtt megérkeztek a raktárba.

Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe

Mihez illik: Spigen Ultra Hybrid Mag, ha fontosak számodra a mágnesek.

A tok merev polikarbonát (PC) hátlapot kombinál rugalmas TPU (hőre lágyuló poliuretán) kerettel, és egy mágneses gyűrűt is hozzátesz, amely hiányzik magából a telefomból. A Frost Black verzió matt, füstös hátlappal rendelkezik, amelyen az ujjlenyomatok sokkal kevésbé láthatóak, mint a fényes változaton.

Ringke Fusion Magnetic MagSafe

Az átlátszó tok mágnesekkel és megemelt peremmel rendelkezik a kamera szigete körül. Jó választás, ha Pistachio vagy Blueberry színt vásárolsz, és szeretnéd látni.

Tech-Protect Glass Fit+

A Gorilla Glass Victus+ védi a kijelzőt a karcolásoktól, de nem a törésektől eséskor. A kijelző cseréje a szervizben több száz forintba kerül, míg a edzett üveg ennek töredéke. A Glass Fit+ két darabos készletben érkezik, szerelési kerettel.

Kiegészítők a Galaxy S26 FE-hez

Kiegészítők a Galaxy S25 FE-hez

A Samsung S25 FE már egy éve a piacon van, így a választék sokkal szélesebb: a tokok kategóriája több mint száz tételt számlál. A teljes rangsort egy külön cikkben gyűjtöttük össze a legjobb tokokról a Galaxy S25 FE-hez.

UAG Scout MagSafe

Páncélozott szerkezet mágnesekkel és MIL-STD-810G tanúsítvánnyal. Az UAG vastagabb tokot készít, mint a Spigen, de éppen ez a vastagság védi a telefonodat, ha a széleire esik.

Tech-Protect Magflex MagSafe

Ez egy vékonyabb alternatíva a páncélozott szerkezetekhez, szintén mágneses gyűrűvel. Jól működik, ha nem szeretnéd, hogy a tok növelje a telefon térfogatát.

Spigen Glas.tR EZ Fit Pro

Az EZ Fit rendszer az egyik legjobban kidolgozott: a keret automatikusan pozicionálja az üveget, így a megfelelő ragasztás általában elsőre sikerül. A készlet két darabot tartalmaz.

Összegzés

A Galaxy S26 FE egy különösen óvatos frissítés. A Samsung szinte az összes hardvert átvitte az elődjéből. A processzor, a rendszer és az USB port változott. A kijelző, az összes kamera és az akkumulátor változatlan maradt.

Három dolog, amit érdemes megjegyezni:

  1. Csak a processzor ad valós nyereséget. Az Exynos 2500 körülbelül 30%-kal gyorsabb CPU és GPU terén, valamint 40%-kal NPU-ban, ami főleg a játékokban és a Galaxy AI funkciókban látható.
  2. Két lépés hátra van, nem egy. A USB port visszaállt a 2.0 verzióra, és a tanúsított akkumulátor élettartama 2000-ről 1200 töltési ciklusra csökkent.
  3. A ár a S25 FE javára billenti a mérleg nyelvét. Azonos kijelző, kamerák és akkumulátor mellett a régebbi modell ma lényegesen olcsóbb.

Bármelyik telefont is választja, mindkettőt érdemes ugyanazzal kiegészíteni: mágneses gyűrűs tok, mert egyikben sincsenek beépített mágnesek, és edzett üveg, mert a Gorilla Glass Victus+ a karcolások ellen véd, nem az esések ellen.

Források: a Galaxy S26 FE hivatalos bejelentése a Samsung Global Newsroom-ban, S26 FE és S25 FE összehasonlítása a SamMobile-on, a silicon-carbon akkumulátor ügyének magyarázata a SamMobile-on, Galaxy S26 FE specifikációs lap a GSMArena-n, az árak összehasonlítása a két generáció között a GSMArena-n, új fényképezőgép funkciók és One UI 9 az Android Authority szerint, a Galaxy S26 FE uniós energia címkéje a GSMArena-n, a töltési ciklusok csökkenésének elemzése az Android Authority-n

GYIK: Galaxy S26 FE és S25 FE

Megéri többet fizetni a Galaxy S26 FE-ért?

Általában nem. A kijelző, mindhárom kamera és az akkumulátor megegyezik az S25 FE-vel, és az újabb modell lassabb USB porttal rendelkezik. A többletköltség értelmes, ha intenzíven használod a Galaxy AI-t, vagy a leghosszabb támogatást szeretnéd, azaz 2033-ig.

Mikor debütál a Galaxy S26 FE és mikor indul a forgalmazás?

A premier augusztus 27-én zajlott, amikor a Samsung bemutatta a telefont és megadta a teljes specifikációt. Az értékesítés szeptember 4-én kezdődik.

Miben különbözik a Galaxy S26 FE az S25 FE-től?

Három dologban: a processzorban (Exynos 2500 3 nm-en az Exynos 2400 4 nm helyett), a kiinduló rendszeren (One UI 9 Android 17-en az One UI 8 helyett) és az USB porton, amely visszafejlődött a 3.2 Gen 1-ről 2.0-ra. A kijelző, a kamerák, a szelfik és a 4 900 mAh-s akkumulátor azonosak.

Van a Galaxy S26 FE-nek silicon-carbon akkumulátora?

Nincs megerősítve a gyártó részéről. A Samsung nem említi a silicon-carbon-t a hivatalos specifikációban, és a SamMobile egy szokványos 4 900 mAh-s lítium-ion akkumulátorról ír, bár egyes adatbázisok Si/C-ként jelölik. Biztos, hogy 2026 júliusában ezt a technológiát kizárólag a hajlítható modellek kapták meg: Z Flip 8, Z Fold 8 és Z Fold 8 Ultra.

Passzol az S25 FE tok az S26 FE-hez?

Nem. Az új modell 0.3 mm-rel magasabb és szélesebb, a kamera sziget pedig enyhén átalakult. A kamerához és a gombokhoz való kivágások nem ugyanoda esnek, így szükséged van egy adott modellhez készült tokra.

Van a Galaxy S26 FE-nek MagSafe mágnesek?

Nincs, akárcsak az S25 FE-nek. Mindkét telefon vezeték nélkül töltődik Qi2 szabvány szerint 15 W teljesítménnyel, de nincs beépített mágnesgyűrűjük. A mágneseket a tok adja, például a Spigen Ultra Hybrid Mag vagy az UAG Scout MagSafe.

Melyik telefon rendelkezik hosszabb akkumulátor üzemidővel?

Galaxy S26 FE, de a különbség kicsi. A kapacitás azonos (4 900 mAh), a nyereség a 3 nm-es folyamatban lévő takarékosabb processzorból származik. A Samsung körülbelül egy órával hosszabb videolejátszást ígér.

Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások. Legyen Ön az első!

Megosztás